RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

What form of government does the city of Austin, Texas have?
The primary reason the bantu-speaking people of west africa migrated southward and eastward between 500bce and 1500ce was to a.flee warfare. b.seek religious fr
What are the domain and range of f(x) = 1/6x +2
How many titles does it take to cover the length of the floor
How would I solve questions 22 & 23?
what role did nationalism play in the outbreak of world war l?​
PLEASE HELP QUICK ILL REALLY APPRECIATE IT
Why was there such a strong anti-catholic statement in America during the 1800s
The amount of energy in the bonds of the reactants plus any energy absorbed equals the amount of energy in the bonds of the products plus any energy _____. c
what obstacles would you encounter opening a business in a free enterprise system where the competition is well-established​