dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Why does land heat up more faster than water?
List 3 commercial uses of sponges.
How does 4/15=14/n? What does n equal?
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
How does 4/15=14/n? What does n equal?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
List 3 commercial uses of sponges.
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
How does 4/15=14/n? What does n equal?
Why does land heat up more faster than water?