jennamakenna1oxl3nk jennamakenna1oxl3nk
  • 10-10-2017
  • Mathematics
contestada

Write the rate as a unit rate $46 for 5 toys

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 10-10-2017
46/5 = 9.20 per toy <==
Answer Link

Otras preguntas

Find the 10th term in this quadratic sequence. 2n² + 3 A.5 B.43 C. 105 D. 203
but these are not things that need or should be discussed by outsiders. At all. I'm sorry if that seems 'unfair',
4 1/2*1/4+1.25*1/4+7*1/2*1/2
Why phones are distracting students from learning?
What is the nth term of this sequence? 1, 4, 7, 10please explain​
write Hypothesis (scientific reason):"how does contamination of substance affect on the concentration of sodium hydroxide solution?"​
Determine whether the triangles are similar. If so, write a similarity statement and name the postulate or theorem you used
How many vectors are there in 3D Mcq?
At 2 o'clock in the morning, 25-year-old Shawn has already slept for three hours. Aslong as his sleep continues, we can expect an increasing occurrence of__slee
What functions would it be most important for a project management software program to have?