courtneycnnoxqcqw courtneycnnoxqcqw
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

Whole wheat bread costs$2.06/lb.

How much would 3.8lb of whole wheat bread cost?'

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 equals ($7.828).
Answer Link
CorruptedDirewolf
CorruptedDirewolf CorruptedDirewolf
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 is  7.828. You can round up the product since you can't round down, to 7.83, which then means 3.8lb of whole wheat bread would cost $7.83 in total.

A = $7.83
Answer Link

Otras preguntas

a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
which is bigger 20 kilograms or 2,000 grams
What is the potential energy of a 3 kilogram-ball that is on the ground?
which is bigger 20 kilograms or 2,000 grams
If 2x^2 + 6x = 36, what are the possible values of x ?
the water pipe has a radius of 5 cm and a height of 7 cm. what volume of water does it take to fill the pipe?
Calculate the average speed of a bicycle that travels 100m in 20 s.
7 qt. 2c. =______ c.
compare and contrast the various adaptations of aquatic and desert plants?
A sailboat has a mast that holds a triangular sail.The sail has a base of twelve meters and a height of nine meters. The cost of the sail is $15 per square mete