jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Which number produces an irrational number when multiplied by 1/3?
(1) Louisa May Alcott became famous after publishing her legendary book Little Women in 1868. (2) Alcott was born in Germantown, Pennsylvania, in 1832. (3) As
PLEASE DO NOT ANSWER IT IF YOU DO NOT KNOW THEM!! 1. What are emissions? (0.5 points) 2. What two types of fuel do vehicles usually run on? (1.0 points) 3. List
How does preserving land for national parks and forests benefit people?
Find the probability of drawing a club and number 8
How many seconds are required to produce 4.94 mg of chromium metal from an acidic solution of potassium dichromate, using a current of 0.234 a?
How did those who did not embrace individualism or social darwinism believe society's problem could be fixed ?
ming rolls a number cube, tosses a coin, and chooses a card from two cards marked a and b. if an even number and heads appears, ming wins, no matter which card
Your mother takes you to your grandparents house for dinner? She drives 60 minutes at a constant speed of 40 miles per hour. She reaches the highway, quickly sp
Natural body odor is produced by the ________ glands