joeysanchez973
joeysanchez973 joeysanchez973
  • 10-11-2015
  • Mathematics
contestada

A 13-ounce package o pistachios costs $5.99.What is the unit rate?

Respuesta :

bellbell252
bellbell252 bellbell252
  • 10-11-2015
The answer is $0.46 an ounce. 
Answer Link
MrsColeWalter
MrsColeWalter MrsColeWalter
  • 10-11-2015
All you have to do is take $5.99 divided by 13 and you get $0.46
Answer Link

Otras preguntas

Why does land heat up more faster than water?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
Why does land heat up more faster than water?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
Why does land heat up more faster than water?
List 3 commercial uses of sponges.
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?