Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

What is the answer? Algebra 1.

What is the answer Algebra 1 class=

Respuesta :

mahmudeearafa
mahmudeearafa mahmudeearafa
  • 14-12-2017
the part of mathematics in which letters and other general symbols are used to represent numbers and quantities in formulae and equations.
Answer Link

Otras preguntas

Chase measured a line for his art project. It is 200 millimeters long. How many centimeters is the line?
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
The area of Norway is 24% more than the area of Colorado so Norway's area is-------% of Colorado's area
three times as many children as adults attended a concert on Saturday. An adult's ticket cost $7 and a child's ticket cost $3. The theater collected a total of
A substance that yields a cation plus the hydroxyl ion in water is a(n)_____.
which event is most closely associated with the French Revolution
central middle school sold 50 tickets for one night of the school play. student tickets sold for $2 each and adult tickets sold for $3 each. they took in $135.
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
Ashley is stacking two boxes on a shelf. The bottom box measures 6 inches long x 5 inches wide x 5 inches high. The top box is a cube with one edge measuring 4
find the perimeter of -3x+4 2x+7