Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

why oklahoma is often referred to as "native america"?
which body part belongs to the circulatory system
How were people in the middle colonies different from those in the New England and southern colonies?
how do you write 7258630 in word form
The final balance in an account that has a monthly fee and automatic monthly deposits is given by the expression. The initial account balance is $1200. 150x−4.
explain how using basic facts can help you find 10 X 20 X 30 X 40 mentally
When does the climax occur in a story? when the main characters are introduced when the story is at its most intense point when a series of conflicts happen tog
what does the imaginary number i represent
I want to know all part of computer system?
What discoveries did balboa and Magellan make on there voyages