ashlynbailey6163
ashlynbailey6163 ashlynbailey6163
  • 12-12-2015
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 apples at the quick market for $1.26. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $2.35. which place is the better buy?

Respuesta :

BatmanOwlWisher22
BatmanOwlWisher22 BatmanOwlWisher22
  • 12-12-2015
5 cause u get more apples for 2.35 and still save money but get what u need
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-12-2015
stop and save because you get more apples
Answer Link

Otras preguntas

What were the 3 main arguments in the Declaration of Independence?
Why was there no military in the Articles of Confederation?
Convert 504 centimeters to inches por favcor please!
Why does the sun make you happy?
The cost of survival summary 9th grade
Find the length of side xx to the nearest tenth.
Back pain is often seen as a problem that only affects older people, but many young people suffer back pain due to the adoption of poor postures when studying o
Which of the following are true about sleep: • Sleeping in on the weekend helps catch up from lost sleep during the week •Going to bed and getting up at the sam
Which graph represents the function? g (x) = StartLayout Enlarged left-brace First row negative x minus 2, x less-than-or-equal-to negative 2 Second row negativ
Kate has started to keep a composting bin for her yard waste. she notices that the mulch has a strong odor of ammonia. what process is taking place here?