ilovehotdogs ilovehotdogs
  • 13-02-2018
  • Mathematics
contestada

If oranges cost $0.75 for 1/5 of a dozen , how many oranges can you buy for $3.00

Respuesta :

sarahmohamed347
sarahmohamed347 sarahmohamed347
  • 18-02-2018
I can buy 4 oranges for $300
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a product of cellular respiration?a.Carbon dioxideb.Oxygenc.Carbon monoxided.Nitrogen
Fill in the blanks please
Which ppp authentication protocol is similar to a network login but passwords are sent as clear text? 1) PAP (Password Authentication Protocol) 2) CHAP (Challen
A standardized labelling system was developed by the ACR in the 1990's. MQSA adapted this standard in order to ________? 1) Improve patient safety 2) Increase e
Recording depreciation each period is necessary in accordance with the: a. Going concern principle. b. Cost principle. c. Period concept. d. Asset valuation pri
spelling word with a_e
cpt is the system used to determine diagnostic codes.a. true b. false
Compare and contrast liquids and gases in terms of shape, volume, fluidity, and compressibility. a. Shape b. Volume c. Fluidity d. Compressibility
How is the neurotransmitter stored in the axon terminal before it is released?
Who is responsible for firing the next course in the kitchen and using the POS system to generate the final guest check? A) Chef B) Sommelier C) Back Waiter D)