bethanydavidson9634 bethanydavidson9634
  • 10-04-2018
  • Mathematics
contestada

M and M, Inc. produces a product that has a variable cost of $4.20 per unit. The companys fixed costs are $45,600.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-04-2018
Let the number of products be x.

Total cost = 45600 + 4.2x
Answer Link

Otras preguntas

IN NEED OF ASSISTANCE
can someone solve this ?
What was the Kang Hou gui? A) a coin B) a famous bronze urn C) a lack of education for the majority of the citizens
12. A farmer is struggling to control the population of a certain insect on his farm. After researching population control techniques, he discovers that a parti
Carbohydrates are also referred to as
can anything be simplified 7x - 11x
Aside from taxation without representation, what were two causes of the American Revolution?
information about your chosen topic. Finally, you will prepare an outline for your topic presentation based on the information you’ve gathered. Here is the list
How did progressive democrats in the south seek to solve the problems of racial strife?.
Question 8 of 10 One important strategy to keep credit card costs down is to: A. always make the minimum payments on time. B. use more than one credit card to d