skyler34 skyler34
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Clarie is buying bananas cost 75 cents a pound and 4 bananas weigh about one pound about how many bananas can clarie by for $2.25?

Respuesta :

San06
San06 San06
  • 12-04-2018
she can buy 12 bananas
Answer Link

Otras preguntas

when did hieroglyphic writing begin?
Why is it helpful to write a decimal in different ways
Which best describes the role of setting in a story? A.Setting is used to emphasize ideas and theme. B.Setting is used to introduce new characters. C.Setting is
what is a good thesis statement on Okinawa-WWII
What is the commutative property?
what mountains are west of little rock
what happened right after Washington and his men cross the Delaware
What are the prime factors of 700? A. 350 × 2 B. 2 × 2 × 5 × 5 × 7 C. 2 × 2 × 2 × 5 × 5 × 7 D. 2 × 2 × 25 × 7
The Bosporus and the Dardanelles are separated by the.
Which branch of healthcare focuses on caring for older adults? a. geriatrics b. gynecology c. obstetrics d. pediatrics