lazypandaart
lazypandaart lazypandaart
  • 11-02-2016
  • Mathematics
contestada

a crate of oranges cost $24 and contains 4 bags of oranges how much does 1 bag cost?

Respuesta :

redpandawarrior
redpandawarrior redpandawarrior
  • 11-02-2016
$6
Why?
24 / 4 = 6
I hope this helped! Please ask more questions!!!!
Answer Link
SonyaLemeshko
SonyaLemeshko SonyaLemeshko
  • 11-02-2016
$6.00 because 24/4=6
Answer Link

Otras preguntas

Why agriculture an important occupation throughout the world
Please someone help please pls
A student uses a calculator to estimate the number of leaves in a forest. The students calculation is based on an estimate of about 2 x 10^5 leaves on a mature
who has the greatest prospects for future commercial airplane pilot positions? Cargo Pilots College Graduates Former Military Pilots Crop Dusting Pilots
Escoge todo lo que se encuentra en El Salvador pupusas Pedro Infante ruta de las flores artesanía música norteña El Tango Fernando Llort Joya de Cerén, la Pompe
What was an agreement reached between northern and southern states during the constitutional convention?
Can anyone help with 3 more of these?​
large gaps in time on a resume are acceptable. True or False
Need help please really bad
Tom is 4 more than twice Andrews age Sara is 8 less than 5 times Andrews age if Tom and Sara are twins how old is andrew