QuestionM
QuestionM QuestionM
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

A stock has a P/E ratio of 3.25 and a earnings per share of $9.25. What is the price per share of the stock?​

Respuesta :

EzraGacha1
EzraGacha1 EzraGacha1
  • 11-12-2020

Answer:

$6.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why are Europe's clean energy sources important to the region
which function has an x-intercept of 7
Which rate is a unit rate? a 500miles/25 gallons b $12/1 hour c $1/2 pastries d 15 pounds/ 3 cans
What is z2+z+4z3+4z2?
Which pronoun best completes the sentence? Designing the set for the play were Russell and ________. A. them B. him C. he D. me
the track team ran a mile and a quarter during their practice. how many kilometers did the team run
2500nm - 7pm= in scientific notation
frogs produce a great deal of gametes. why?
(-y + 5.3) + (7.2y - 9) = 6.2y +n whats the value of n?
what is 87/200 as a percent