httpxBritney
httpxBritney httpxBritney
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

Find the value of x in the figure.​

Find the value of x in the figure class=

Respuesta :

samagu9488
samagu9488 samagu9488
  • 11-02-2022

Answer:

145

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Something costs $4.50 for 20 ounces. If 16 ounces are in a pound what would be the cost per pound. Plz help
Select all of the correct impacts the maturing of a product might have on OM strategy below. ​(Check all that​ apply.) A. Purchasing needs to be revised. B. New
I like a girl, and I'm dating a guy. I like both what do I do??
What in Photoshop is used for "choosing a preset or user-defined brush tip for a painting or editing tool"?
The injection of the spouse's seminal fluid into a woman to induce pregnancy is referred to as __________.
Is 8/12 greater than 5/12
At the end of a snow storm,Allison saw there was a lot of snow on her front lawn.The temperature increased and the snow began to melt at a steady rate.After the
Describe the various types of research designs and discuss the strengths and weakness of each design. Which type of research design is most commonly used by res
If a triangle has angle measurements of 40° and 60°, what is the measurement of the third angle?
The consumer buying process begins when Group of answer choices a consumer enters a store. consumers' functional needs are greater than their psychological ne